Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsme se dostali k závodění

13. 3. 2008

                                                                                       Domažlice, 13.3.2008

 

 

 

Vítejte na stránkách našeho mladého oddílu založeného počátkem roku 2008.

 

 

 

Jak jsme se dostali k závodění?

    Psal se rok 1999 a já jsem se, tehdy jako student, poprvé dostal do posilovny Barrandov v Domažlicích. Na zkušenou mne vzal kamarádův otec, který před lety trénoval s Aloisem Pekem právě v naší stařičké, stroze vybavené posilovně. Žádné stroje, koberce, naleštěná zrcadla a podobné sženštilosti běžně vídané ve fitness… Prostě pořádná posilovna jak má být. Klec na dřepy, benčová lavice, olympijská osa, spousta železa a všudypřítomný prach z magnésia… Ta ponurá atmosféra mne doslova pohltila…

    Začal jsem trénovat skoro denně a vydrželo mi to dobré čtyři roky. Následovala bezmála tříletá pauza, vyplněná cestováním po Evropě a zpět ke tréninku jsem se dostal počátkem roku 2006. Tou dobou se v naší posilovně připravoval závodník IPF na mistrovství oblastí. Vždycky se mi líbilo zvedat velké váhy a tak jsem malinko okoukal jeho trénink a asi po roce jsem se nechal zlákat ke startu na pohárové soutěži Velká cena Jardy Loudy, pořádané v Dobřanech u Plzně. Povedlo se mi zvítězit v kategorii příchozích a od té doby jsem liftu propadl na dobro.

    Honza Šlajs trénoval už asi pátým rokem v místním fitness a protože už mu to tam začínalo být malé, vzal jsem ho na Barrandov. Od té doby se připravujeme spolu a vzájemné soutěžení na trénincích je pro nás oba velkou motivací se zlepšovat. V té době jsme ale ještě nevěděli nic o tréninkových metodách špičkových trojbojařů. 

   

 
 

 

 

 

 
 

Tomáš Kaas, předseda oddílu

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky Jardo!!!

(Tom.K., 16. 3. 2008 13:01)

Jardo moc děkujeme, od Tebe si toho obzvlášť vážím!!!

at to jde stale

(jarda, 16. 3. 2008 11:12)

at se vam dari vsem v tomto novem klubu. a vase sila at stoupa ke hvezdam svetoveho liftu.u nas se drzi heslo kdyz nemuzes tak naloz. preju vam hodne sily,zadna zraneni. tak cau.

Díky, díky, díky :-)))

(Tom.K., 14. 3. 2008 22:15)

Moc děkujeme Kačko!!! A hlavně tu sílu neposílej všechnu, aby Ti nějaká zbyla! :-)))

Do budoucna...

(KačkaK., 14. 3. 2008 19:18)

Hodně štěstí kluci a ať vám to zapálení co nejdéle vydrží!A nejlépe bez jakéhokoli vážnějšího zranění, pže v tomhle sportu to je hned....takže klucíííí, posílám vám hodně síly ať to jde!!