Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z MČR v Trutnově, 8.3.2008

14. 3. 2008

 

V sobotu jsme se zúčastnili MMČR v trojboji. Z našeho oddílu jsme se vypravili na tuto soutěž pouze dva, Honza Šlaj a já. Přes 50 přihlášených závodníků a víc jak 300 diváků dávali tušit, že to bude opravdu závod jak má být! 

 

Na ranním vážení jsme byli oba malinko rozhozeni z úbytku hmotnosti, kdy jsem navážil pouze 113, 8 kg a Honza Šlajs 128,9 kg, Oba jsme závodili ještě v juniorech, tzn. do 23 let věku, já v kategorii do 125 kg a Honza v kategorii do 140 kilogramů. 

 

První disciplína, dřep, je naše nejoblíbenější. Plány byly vysoké, Honza chtěl jít základ 220 kg, druhým 240 kg a třetím 250 kg. Já jsem si necelé tři týdny před soutěží poranil záda, nemohl jsem dokončit závěr přípravy před soutěží, ale i přes to jsem si věřil a pro to jsem dal základ 280 kg, druhým jsem chtěl jít na 300 a na třetí naplno utáhnout ramínka na dresu, nechat si navázat bandáže a zkusit 320 kilogramů. Po malinko chaotickém rozcvičení, kdy jsem si nestihl dát v rozcvičovně jediný pokus s vybavením jsme šli na plac. Honza šel na řadu první a 220 kg bylo pro něj opravdové protažení. Já jsem hned na prvním pokusu udělal fatální chybu, kdy jsem si činku špatně nabral a bez namagnéziovaných zad mi po zahájení pokusu pomalu začala sjíždět a dole jsem ji upustil. Ještě že se nikomu nic nestalo, ještě jednou se moc omlouvám nakladačům, že jsem jim přidělal tolik práce. Druhý pokus na 240 kilogramech Honza zvládl perfektně a na třetí pokus nahlásil plánovaných 250 kg. Já jsem základ 280 kg pro jistotu opakoval, lehce zvedl, ale nahoře jsem bohužel ukročil a pokus tedy neplatný.:-(  Třetí pokus se Honzovi bohužel nevyvedl podle jeho představ a tak zapsal ,,jen“ 240 kg. Můj třetí pokus bych nejradši ani nekomentoval. Na činku jsem přišel už totálně vynervovaný z předchozích dvou neplatných pokusů. Po zahájení pokusu jsem udělal technickou chybu a přepadl jsem dozadu. Tímto jsem tedy ze soutěže vypadl.:-( 

 

Druhá disciplína bech. Základní první pokus jsme měli oba nahlášených 170 kilogramů. Honza bohužel po vytlačení činky nevyčkal na pokyn rozhodčí ,,odložit“ a pokus tedy neplatný. Já good lift. Druhý pokus nechal Honza pro jistotu na 170 kilech, které už bezchybně zvládl. Já jsem druhým pokusem úspěšně zdolal 185 kg. Na třetí pokus Honza nahlásil 180 kg, které vytlačil až s překvapivou lehkostí. Na můj třetí pokus jsme nahlísili rovných 200 kilogramů. Činku jsem vytlačil, ale bohužel jsem udělal stejnou chybu jako Honza u svého prvního pokusu. Odložil jsem činku před pokynem rozhodčí a tudíž neplatný pokus. Nevadí, stejně už mi po výpadku na dřepu o nic nešlo a nový osobní rekord byl na světě. 

 

Na třetí disciplínu, tah, jsem již kvůli ozývajícímu se zranění zad raději nenastoupil. Honza pokračoval v pro něj již výborně rozjeté soutěži a po prvním pokusu s 220 kilogramy, zvedl 240 kg druhým a soutěž zakončil perfektně zvládnutými 255 kilogramy, což byl také jeho nový osobní rekord. 

 

Celkově Honza nazvedal 675 kilogramů a ve své kategorii zvítězil. Zároveň ustanovil čtyři nové republikové rekordy v kategorii juniorů do 140 kg a nominoval se na Mistrovství Evropy pořádané v květnu 2008 v České Republice. Nutno dodat, že Honza prošel celou soutěží bez vybavení, tedy jen s opaskem a bandážemi na 5 otáček. O to jsou jeho výkony hodnotnější. Mě se soutěž nevydařila a proto doufám, že si spravím chuť na opravném nominačním závodě a na ME se taky nominuji.

 

 

 

Tomáš Kaas

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář