Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek v Domažlickém deníku, o startu Tomáše Kaase na Evropské lize družstev

15. 7. 2008

Domažlického siláka čeká reprezentační dres Kamerunu

 

Domažlice- Dres kamerunského národního týmu obleče domažlický silák Tomáš Kaas na sobotním ME družstev v silovém trojboji, které hostí Staré Křečany. Jeho barvy kromě něj bude hájit kamerunský vojenský důstojník George Okie a slovenský reprezentant Stanislav Migra.

 

    ,,Že bych v létě závodil, s tím jsem nepočítal. Minulý týden mi však volal prezident naší asociace GPC Dan Dvořák, zda bych nereprezentoval africký tým. Z počátku jsem si myslel, že si dělá legraci, ale opak byl pravdou," směje se Tomáš Kaas a pokračuje: ,, Dan Dvořák totiž Georgeho Okieho připravuje na světový šampionát v silovém trojboji v Anglii. V rámci přípravy se Kamerunci měli zúčastnit ME družstev. Bohužel dva z nich nedostali vízum a tak potřebovali někoho, kdo by s Okiem závodil. Já jsem na nabídku okamžitě kývl, vždyť za africký team nezávodíte každý den."

 

    Mladý domažlický silák vzhledem k tomu, že dva měsíce netrénoval a zhubl dvanáct kilogramů, bude startovat na evropském šampionátu v nižší váhové kategorii, do 110 kg.

 

    ,,Popravdě neočekávám, že bych podal takové výkony jako v přípravě na ME jednotlivců, které jsem vzhledem ke zranění neabsolvoval. Týdenní příprava, to je dost málo času na to, abych vše dohonil," dodává rodák z Domažlic.

 

    Kromě Kamerunu se na ME představí čtyři české týmy, po dvou družstvech Slovenska a Ukrajiny, nebude chybět rovněž Belgie. Největším adeptem na prvenství je tým ČR 1 ve složení Dan Dvořák ( Mistr Evropy), Martin Košnar (Mistr Světa) a Jiří Hačkulič (Vicemistr Evropy).

                                                                                                                                                 Karel Fait